اپلیکیشن Cake

سلام من مهشید نصرتی، مدرس زبان انگلیسی هستم. امروز می‌خوام بهتون یه اپ جالب و کاربردی به اسمCake  معرفی کنم. این اپلیکیشن پراز ویدیو‌های کوتاه هست که بهتون این امکان رو می‌ده بیشتر با مکالمه روزمره به زبان انگلیسی آشنا بشید و مهارت اسپیکینگ خودتون رو ارتقا بدید. بخش‌هایی برای بررسی اصطلاحات و کلمات جدید، تمرین و تست وجود داره که می‌تونه خیلی برای لیسنینگ و اسپیکینگتون مفید باشه.

چرا اپلیکیشن Cake

یکی از راه‌های تقویت اسپیکینگ و به خاطر سپردن کلمات، تکرار هست. زمانی که یک عبارت یا کلمه جدیدی یادمیگیرید سعی کنید که حتماً تکرار کنید. تکرار کردن باعث میشه تا عبارات و کلمات جدید از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت شما منتقل بشن. البته در کنارش حتماً معنی کلمات باید چک بشه و تکرار کردن به تنهایی مؤثر نیست. درکنار این‌ها role play هم نقش بسزایی در یادگیری زبان داره به این صورت که خودتون رو جای یک شخص دیگه بذارید و دیالوگ بگید یا خودتون رو تو یک موقعیت ( سفارش دادن تو رستوران، خرید کردن، .) تصور کنید و جمله بسازید. اینجوری برا ی صحبت کردن تو موقعیت‌های واقعی اعتماد به نفس بیشتری دارید. حالا من می‌خوام اپی رو به شما معرفی کنم که گوش دادن و تکرار کردن بخش مهمی از این اپلیکیشن هست و می‌تونه تأثیر خیلی خوبی روی دایره لغات و تلفظ شما بذاره و اینکه بخش‌هایی داره که شما می‌تونید با role play خودتون رو در موقعیت‌های مختلف بذارید و با دیالوگ‌های احتمالی آشنا بشید.

نحوه دانلود اپ:

آیکون این اپلیکیشن به این صورت هست:

و از این لینک نسخه اندروید _نسخهios   رو می‌تونید دانلود کنید.

نحوه استفاده از اپلیکیشن Cake :

بعد از نصب اپلیکیشن، فیلترشکن رو روشن کنید. در صفحه اول، قسمت پایینِ صفحه ۵ بخش قرار داره.

بخش اول home  :

می‌تونید ویدیویی مربوط به یک اصطلاح رو انتخاب کنید و سکانسی از فیلم یا انیمیشن که اصطلاح موردنظرتون در یک موقعیت استفاده شده رو براتون پخش می‌کنه. ویدیو با زیرنویس براتون پخش میشه و شما می‌تونید با انتخاب گزینه  Drillزیرنویس بخش‌های انتخابیتون رو غیرفعال کنید تا لیسنینگ خودتون رو بسنجید که چقدر از دیالوگ رو متوجه شدید و بعد با غیرفعال کردن همون گزینه زیرنویس فعال میشه و می‌تونید جمله‌ای که متوجه شدید رو با جمله اصلی چک کنید. بعد از دیدن ویدیو با کلیک روی گزینه speak  نوبت شماست که اصطلاح رو تلفظ کنید تا اپ تلفظتون رو چک کنه. در آخر با انتخاب گزینه  start quiz یک تست کوتاه از جملات مختلفِ داخل ویدیو با جاگذاری کلمات ازتون گرفته میشه. فراموش نکنید که گزینه ( مثبت) + رو انتخاب کنید تا اصطلاحی که براش تمرین کردید وارد بخش review  بشه تا بتونید دوباره مرور کنید. در بخش  homeبالای صفحه با انتخاب گزینه Subscription  این امکان هست که کانال‌هایی که براتون مفیدند رو دنبال ‌کنید.

 

حتی می‌تونید با انتخاب گزینه  start expression quiz روی هر ویدیو، با چندتا از اصطلاحاتی که خود برنامه انتخاب کرده یک تست بدید. اول باید به اصطلاحات انتخاب شده گوش بدید، کلمات رو جاگذاری کنید و در آخر نوبت شماست که تلفظ کنید.

+ ویدیو اول
بخش دوم classes  :

این بخش هم قسمت‌های رایگانی داره که می‌تونید با انتخاب سطحتون کورس‌های مناسب رو پیدا کنید.

 

بخش سوم speak :

با انتخاب سطح مورد نظرتون کورس‌های مختلف رو براتون می‌اره و دقیقاً مثل تمرین‌های قبلی اسپیکینگ محور هست. با گوش دادن، تکرار کردن و  role playکلمات رو به خاطر می‌سپارین. خوشبختانه در این قسمت با امتیاز و قلب‌هایی که به دست می‌ارید می‌تونید کورس‌ها رو از قفل بودن خارج کنید و رایگان استفاده کنید.

 

در این مرحله اول مکالمه پخش میشه. شما باید گوش بدید و تکرار کنید. با انتخاب گزینه میکروفون می‌تونید جملاتی که تکرار می‌کنید رو روی برنامه ضبط کنید و با صدای اصلی مقایسه کنید.

در قسمت پایین صفحه سمت راست تمرین دیگه‌ای شروع میشه که شما به عنوان یکی از شخصیت‌ها شروع به خوندن دیالوگ هاتون می‌کنید و باز توسط برنامه تلفظ شما چک میشه.

 

 

بخش چهارم  review :

همانطور که تو ویدیو دوم می‌بینید اصطلاحاتی که می‌خونید وارد این بخش میشن و می‌تونید با انتخاب گزینه Take a random quiz دوره کنید.

 

در بخش My sentences  جملاتی که زمان دیدن ویدیو‌ها با انتخاب گزینه (+) می‌خواستید سیو بشن وارد این قسمت میشن که حداکثر ۲۰ تا جمله رو نگه می‌داره و برای جملات جدید باید قبلی‌ها رو حذف کنید.

 

بخش پنجم Profile:

بخش آخر دست آوردهاتون و روند پیشرفتتون رو نشون می‌ده.

 

امیدوارم که این مطلب براتون کاربردی باشه. اگه از این اپ استفاده کردید حتماً بهمون بگید که چقدر براتون مفید بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *