۵ پادکست برای زبان‌آموزان متوسط

سلام من مهشید نصرتی هستم و در این مطلب می‌خوام ۵ پادکست برای زبان‌آموزان متوسط به بالا معرفی کنم.
یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری و در ارتباط بودن با زبان، گوش دادن به پادکست هست. شما می‌تونید در هر جا و هر زمانی به پادکست گوش بدید و علاوه بر اینکه به آوا‌های زبان انگلیسی عادت می‌کنید، با کلمات، عبارات کاربردی و جدید و نوع تلفظ‌ها بیشتر آشنا میشید که تأثیر خیلی خوبی روی مهارت لیسنینگ و اسپیکینگ شما می‌ذاره.
Culips Everyday English Podcast

یکی از پادکست‌های موفق در زمینه آموزش زبان انگلیسی ست که به زبان آموز‌ها کمک می‌کنه تا خارج از چهارچوب کتاب، با مکالمه‌های واقعی آشنا بشن. در هر اپیزود، گوینده، اندرو، با صحبت کردن درباره موضوعات مختلف و به روز در کانادا و جا‌های دیگه، شما رو قدم به قدم با کلمات و تلفظ هاشون آشنا می‌کنه و عبارات و اصطلاحات جدید و کاربردی بهتون یاد می‌ده. یک سری از اپیزود‌ها، طبقه‌بندی میشن تا شما راحت‌تر اپیزود مورد نظرتون رو انتخاب کنید.
بخش: Simplified Speech
اپیزود‌های این بخش برای زبان آموز‌های مبتدی تا متوسط مناسب هستن.
بخش: Chatterbox
اپیزود‌هایی که شما می‌تونید به مکالمات بین دو نفر که زبان مادریشون انگلیسی هست گوش کنید. این کار برای آشنا شدن با کلمات و نوع استفاده از ساختار‌های گرامری در مکالمات روزمره عالیه و به شما در روان‌تر صحبت کردن کمک می‌کنه.
بخش: Real Talk
اصطلاحاتی که در در موقعیت‌های مختلف و روزمره باهاش مواجه میشید رو بهتون آموزش می‌ده.
بخش: Catch word
اپیزود‌هایی که برای یادگیری اصطلاحات هستن.
بخش: Speak Easy
اپیزود‌های مربوط به لهجه و تلفظ هستن.

روی سایت، چند نمونه از اپیزود‌ها به همراه Study Guide هستن که متن اپیزود و کوئیز دارن اما برای دسترسی به متن همه اپیزود‌ها به همراه کوئیز باید عضو سایت باشید و هزینه پرداخت کنید.
اگه از سایتش هم استفاده کنید به این صورت میزان سختی و آسونی اپیزود‌ها رو نشون می‌دن:

All Ears English Podcast

در این پادکست لیندزی و میشل، با لهجه امریکن، به شما کلمات، عبارات جدید و ساختار‌های گرامر رو آموزش می‌دن و در کنارش بهتون یاد می‌دن تو چه موقعیت‌های ازشون استفاده کنید.
پادکست هاشون شامل سه بخش هستن:
• English Fluency
• IELTS
تو این بخش درباره بخش‌های مختلف آیلتس مثل لیسنینگ، رایتینگ، .. صحبت می‌کنن و راهکار می‌دن.
• Business English
در این بخش اینکه بیشتر نکات حول محور فضای کار هست برای مثال:
چه جوری استرسمون رو موقع ارائه دادن در محیط کار کنترل کنیم؟
چه عباراتی رو در محیط کار به کار ببریم تا مخالفتمون رو راجع به یک موضوعی بیان کنیم؟
نکاتی درباره ایمیل زدن به همکاران و. .

Splendid Speaking

این پادکست برای زبان‌آموزان پیشرفته و کاندید آزمون‌های IELTS, TOEFL, TOEIC, Cambridge CAE, CPE or BECبه شدت توصیه میشه و برای آزمون اسپیکینگ آماده‌تر میشید. هر اپیزود، مصاحبه و یا گفتگو با افرادی هست که انگلیسی زبان دومشونه و شما فیدبک‌هایی که برای اسپیکینگ می‌گیرن می‌شنوید، حتی با غلط‌های رایج آشنا‌تر میشید و مثل یک ممتحن می‌تونید صحبت‌ها رو بررسی کنید.

Real English Podcast

با این پادکست شما با کلمات رایج و مکالمات روزمره آشنا میشید. موضوعات مختلف هست و سرعت صحبت کردن گوینده‌ها، همونطور که در دنیای واقعی ممکنه باهاش مواجه بشید، کاملاً طبیعی وبا لهجه‌ی امریکن هست. یکی از ویژگی‌های خیلی خوب این پادکست این هست که شما به راحتی می‌تونید متن اپیزود‌ها رو از سایتشون دانلود کنید و چک کنید چه میزان از مکالمات رو متوجه شدید. کلمات جدید رو بررسی کنید و در تمرین کردن با این پادکست برای خودتون تنوع ایجاد کنید. اگه به سایتشون سر بزنید مطالب خیلی مفیدی در زمینه گرامر، وکب و تلفظ می‌بینید.
برای مثال در قسمت وکب سؤالات احتمالی ممتحن در باره تاپیک “خرید کردن” با ارائه نمونه پاسخ و معنی کلمات جدید روی سایتشون قرار داره.
Better @ English

و در آخر پادکستی که با موضوعات مختلف به شما اصطلاحات غیر رسمی و کلمات جدید یاد می‌ده. در کنارش اپیزود‌هایی داره که نکته‌هایی برای یادگیری مؤثر‌تر ارائه می‌ده و برای زبان آموز‌ها متن اپیزود‌ها روی سایتشون به صورت رایگان قرار داده شده. سرعت مکالمات کاملاً طبیعی هست و برای تقویت لیسنینگ عالیه.

 

امیدوارم که این مطلب براتون مفید باشه. اگه دوست دارید پادکست‌های دیگه‌ای هم بهتون معرفی کنیم حتماً تو کامنت‌ها بهمون بگید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *